Edit Content

Audio - neurosensorinė stimuliacija

Pilna neusensorinė stimuliacija

Vaiko raidos klinika teikia kompleksinę pagalbą vaikams, turintiems sutrikusią fizinę, emocinę raidą ar esančius po traumų bei kitų susirgimų. Mes tikime, jog norint pasiekti geriausių rezultatų, labai svarbi viso organizmo integracija.
Vaiko raidos klinika vienintelė Lietuvoje ir Baltijos šalyse taiko neurosensorinę stimuliaciją mamos balsu. Prancūzų nosies ir ausų ligų gydytojai teigė, jog ausis – tai smegenų variklis. Tyrinėdami ausų, smegenų, kūno ir psichikos tarpusavio ryšį, mokslininkai sukūrė itin veiksmingą metodą, skirtą gydyti platų sutrikimų spektrą.

Garsas mūsų pirmas pojūtis, kurį mes pradedame jausti dar labai anksti Mamos įsčiose, jau ketvirtame nėštumo mėnesyje, 20 savaitėje klausos organai susijungia su smegenimis ir nuo to momento prasideda jų stimuliacija garsu. Jau dabar moksliškai įrodyta, kad vaikas mamos įsčiose girdi mamos balso tik aukštus dažnius. Pagrindinis terapijos principas stimuliuoti smegenis mamos balsu. Smegenys stimuliuojamos žemo ir aukšto garso dažnių kaita, kurių stiprumas yra nuolat mažinamas arba stiprinamas, neleidžiant smegenims atsipalaiduoti. Per ausį perduodami impulsai keliauja į smegenis ir suaktyvina jų veiklą.

Vaikas lyg grąžinamas į mamos įsčias, kur pradėjo formuotis neuronų jungtys, taip vaiko smegenys stimuliuojamos atkurti prarastas ar nesusidarusias jungtis pačioje pradžioje. Ši terapija skirta visiems ir gali būti taikoma kūdikiams nuo dviejų mėnesių amžiaus. Kam gali padėti Mamos balso terapija?

Vaikai su vystymosi vėlavimu:

• kalbinė, motorinė, psichologinė;
• dėl priešlaikinio gimdymo, neišnešiotiems kūdikiams;
• uždelstas vystymasis.

Mokyklos ir mokymosi sunkumai:

• Skaitymas ir rašyba;
• Disleksija;
• Diskalkuliacija;
• Koncentracijos stoka, lengvai išsiblaškęs;
• Kalbos ir kalbos sutrikimai;
• Mokyklos aplinkoje, kaip prevencinio problemų sprendimo metodas.

Elgesio modeliai:

• Emocinis atsitraukimas, baimės, nerimas;
• Savimonės stoka;
• Neramumas, hiperaktyvumas (ADHD);
• Dėmesio deficito sindromas (ADD);
• Agresyvumas;
• Motyvacijos trūkumas;
• Maža tolerancija nusivylimui.

Vestibuliariniai sutrikimai:

• Pusiausvyra, balansas;
• Koordinacija;
• Kūno paveikslas;
• Smulkiosios ir smulkiosios motorikos įgūdžiai;
• Kūno laikysena;
• Požiūris.

Integracijos sunkumai:

– Po įvaikinimo, skyrybų ir pan.

Autizmo spektro sutrikimai

– Autizmo bruožai

Genetiniai sutrikimai:

• Dauno sindromas;
• West sindromas,
• Praderio-Vilio sindromas;
• Smegenų trauma.

Užsienio kalbų integracija;

Psichosomatinės problemos:

• miego sutrikimai, stuburo įtampa ir kt.
• pusiausvyros problemos
• pvz. Krono liga
• stimuliacija išsekimo/perdegimo sindromo metu

Kalbos neusensorinė stimuliacija

Vaiko raidos klinika – vienintelė įstaiga visoje Lietuvoje, turinti audio neurosensorinę stimuliaciją. Nepaprastai džiaugiamės, kad Jozef Vervoort atvyko į Vaiko raidos kliniką ir dalinosi savo daugiau nei 40 metų sukaupta patirtimi. J. Vervoort Vaiko raidos klinikai sudarė specialią programą – kalbos neurosensorinę stimuliaciją. Kas tai?

Neperšokęs griovio nesakyk ,,OP“! O, tiksliau, tik peršokęs griovį gebėsi pasakyti ,,OP“.

Vaiko raidos specialistai dažniausiai susiduria su šiais kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos sutrikimais: įvairaus laipsnio kalbos neišsivystymu, specifine ar sulėtėjusia kalbos raida, disleksija. Didžiausi pokyčiai taikant kalbos neurosensorinę stimuliaciją yra pastebimi garsų/žodžių tarime – vaikai tiksliau ir aiškiau taria garsus, skiemenis ir žodžius. Taip pat lengviau pakartoja taisyklingą garsų, skiemenų ir žodžių tarimą. Kalbos neurosensorinė stimuliacija padeda išmokti naujų žodžių, tobulina aktyvujį žodyną bei rišliosios kalbos plėtojimą – didina žodžių kiekį sakiniuose ar skatina ilgesnį atpasakojimą.

Neurosensorinė kalbos stimuliacija yra visuma, apimanti laiko, erdvės, ritmo suvokimą – struktūras, kurios yra itin svarbios kalbos formavimuisi. Kai vaikas suvokia struktūrą kaip erdvę, jis suvokia struktūrą kaip sakinį. Kadangi struktūra yra pagrindas bet kokiai kalbai, tai naudojant kalbos neurosensorinę stimuliaciją vaikui yra stiprinami komunikacijos pamatai. Vaikas mokosi ritmingai tarti žodžius, skaityti nepraleidžiant skiemenų žodžiuose, valdyti balsą, rašyti žodžius ir sakinius tvarkingai eilutėse, o ne bet kur sąsiuvinyje, kadangi vaikui lengviau suvokti erdvę.

Kalbos neurosensorinė stimuliacija apima ne tik vaiko žodinę kalbą, bet apskritai komunikaciją. Tai reiškia, kad vaikui kalbos neurosensorika padeda tokiose srityse, kaip: rašymas, skaitymas, kalbėjimas, artikuliacija, ekspresyvioji kalba ir balso valdymas, taip pat kartu lavinami vaiko socialiniai įgūdžiai.

Be abejo, norint pasiekti geriausių rezultatų yra reikalingas ir tėvų įsitraukimas. Vaikui bus sunku išmokti naujų žodžių ir praplėsti žodyną, jeigu niekas su juo nekalbės ir jo nemokys. Vaikai mokosi naujų žodžių klausydamiesi būtent tėvų kalbos ir kalbėjimo manierų, todėl būdami šalia vaikų, tėvai turėtų kontroliuoti savo kalbėjimo tempą, garsumą, žodžių tarimo taisyklingumą. Ir svarbiausia, skaityti savo vaikui daug pasakų, taip siekdami plėtoti vaikų pasyvųjį žodyną, kuris yra pagrindas norint, kad vaikas pradėtų šnekėti.

Autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams skirta programa

Sudaryta speciali programa autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams.

Kviečiame registruotis!

NEUROSENSORIKA ANKSTYVOJOJE REABILITACIJOJE

Kalbos neurosensorinė stimuliacija (1,5 val.) + kineziterapija/ logopedinis masažas/logoterapija (30 min.) pagal socialinio pediatro paskyrimą.

Mamos balso terapija (1,5 val.) – 1 val. neurosensorinė stimuliacija Mamos balsu + 30 min kineziterapijos procedūra.

Dvi procedūros be neurosensorinės stimuliacijos – 30 min. procedūra (ergoterapija, kineziterapija, logoterapija, logopedinis masažas) + 30 min. kita procedūra (ergoterapija, kineziterapija, logoterapija, logopedinis masažas) pagal socialinio pediatro paskyrimą.

*Jeigu reikalinga, galime suteikti DISC tyrimo vertinimą (vaikams iki 5 m.), psichologo konsultaciją.

KINEZITERAPIJA SU AUDIO NEUROSENSORINE STIMULIACIJA

Kineziterapija su neurosensorine stimuliacija yra metodas skirtas įvairaus amžiaus vaikams ir remiasi kontrastų perdavimo muzikoje principu, skirtu nuolat stimuliuoti smegenis. Tikslas yra padėti smegenims sukurti automatinius mechanizmus, išmokant kūną naujų įgūdžių, kaip vaikščiojimas, ropojimas ar šliaužimas.

Procedūros metu ne tik stimuliuojamos smegenys, bet ir skiriamas didelis dėmesys vestibuliarinio aparato treniravimui, kuris lemia mūsų suvokimą erdvėje ir judėjimą.

Dėl tiesioginės sąveikos su vestibuliariniu nervu Kineziterapija su neurosensorine stimuliacija skatina raumenų tonuso reguliavimą ir vertikalumą. Vestibuliarinė sistema atlieka svarbų vaidmenį koordinacijai ir ritmikai. Dėl to Kineziterapija su neurosensorine stimuliacija gali veiksmingai pagerinti ir pakeisti ritmą ir koordinaciją.

Neuroninių ryšių stiprinimo procese smegenims reikia intensyvios jutimo treniruotės.

Neurostimuliacija puikiai tinka šiai užduočiai atlikti, nes 70% smegenų stimuliacijos gaunama iš jos. Kaulų laidumo ir motorinių judesių pratimų derinys paverčia užsiėmimus intensyvia programa, kuri lavina smegenis geriau integruoti daugiajutiminę informaciją.

Užsiėmimų trukmė ir kaina:
Individuali kineziterapija su neurostimuliacija trukmė 30 min. kaina 40 eur.
Individuali kineziterapija su neurostimuliacija trukmė 50 min. kaina 45 eur.

ERGOTERAPIJA SU AUDIO NEUROSENSORINE STIMULIACIJA

Integruodami neurosensorinę stimuliaciją į ergoterapijos užsiėmimus teikiame vaikui dvigubą naudą. Šių užsiėmimų metu yra lavinama vaiko smulkioji motorika ir tuo pačiu yra aktyvinamos su šiomis funkcijomis susijusios neuronų jungtys smegenyse.

Užsiėmimų trukmė ir kaina:
Individuali kineziterapija su neurostimuliacija trukmė 30 min. kaina 40 eur.
Individuali kineziterapija su neurostimuliacija trukmė 50 min. kaina 45 eur.