top of page

Acerca de

Lukrecija ir Dovilė Vaiko raidos klinikos kūrėja

Dovilė ir Lukrecija 

Agnė - Kineziterapeutė - Vaiko raidos klinikos kūrėja

Agnė

Mūsų istorija 

Dovilė Čepulinskaitė ir Agnė Juodytė - Vaiko raidos klinikos įkūrėjos ir iniciatyvos "Taip, mes galim... " organizatorės. 

2014m. – susirgus Dovilės dukrai Lukrecijai susitikome ligoninėje. Šešis metus augome, kaupėme patirtį, pasiekėme didelių rezultatų ir nusprendėme, kad jau metas, kad esame pasiruošusios dalintis su kitais. Taigi 2020m. dalyvavome projekte, sudėjome visą širdį, žinias ir patirtį. Sulaukėme didelio negalią auginančių tėvų palaikymo, kas mums reiškė, kad negalime sustoti ir einame tinkama linkme. Projekto nelaimėjome... Atsitraukėme.. Bet neilgam ir 2021m. balandžio mėn. savo nuosavomis lėšomis įkūrėme „Vaiko raidos kliniką“. Ir tada prasidėjo įvykių uraganas, patys tėvai auginantys neįgalius vaikus aukojo mums žaisliukus, priemones, buvo kas prisidėjo ir teisiškai, kas finansiškai ir taip augame kartu su visais. 2021 gruodžio 2 dieną duris atvers pirmas Lietuvoje  reabilitacijos centras, teiksiantis kompleksinės ir individualizuotas paslaugas vaikams. Reabilitacija turi gerinti ne tik fizinę būklę, bet ir stiprinti šeimą, lengvinti jos kasdienybę, gerinti socialinę integraciją. 

Dovilė Čepulinskaitė

Mamos patirtis: mano dukra susirgo 3,5 metų, liga buvo tokia kad pats organizmas naikino centrinę nervų sistemą. Per 4 metus ligos nustojome vaikščioti, kalbėti, dingo suvokimas. Ligai pagaliau sustojus, gydytojų prognozės buvo labai blogos.

Po ligos, per 2,5 metų aplankyti reabilitacijos centrai užsienyje, daugiau nei 20 reabilitacijų užsienio šalyse. Įgyta labai didelė patirtis, kaip reikia padėti vaikui, kad jis VĖL GALĖTŲ VAIKŠČIOTI, KALBĖTI, ŠYPSOTIS GYVENIMUI. 

Rezultas visų terapijų:

Negalėjo nueiti 50 metrų – nueina 4 km;

Negalėjo šokinėti – šokinėja;

Suvokia pasaulį, skaičiuoja iki 5, tikrai skaičiuos ir daugiau ...

Ir greit kalbės. Kalbos atsistatymo procesas pats ilgiausias, gali trukti net iki 10 metų, tinkamai ir intensyviai dirbant.

Svarbiausia, ji šypsosi ir džiugina pasaulį. 

 

2021 metų balandį kartu su Agne Juodyte atidarėme Vaiko raidos klinikos, Vilniuje, kur teikiamos kompleksinės paslaugos vaikams, naudojant seniai užsienyje taikomus metodus ir priemones. Po tiek aplankytų centrų ir matant, kaip intensyvios, kompleksinės terapijos padeda mano vaikui stiprėti, labai norėjosi kad čia Lietuvoje būtų įkurti centrai vaikams, teikiantis kompleksines paslaugas. Nes vaikų kuriems reikalinga pagalba yra labai daug. 

Agnė Juodytė 

2008m. įgijau kineziterapeuto specialybę ir nuo tada prasidėjo savęs paieškos kelias. Darbas su vaikais didžiulis kūrybinis procesas. Mano specializacija retos ligos, nors patirtis parodė, kad kiekvienas vaikas yra individualus ir nepakartojamas. Visada turėjau viziją centro, kuriame teikiama kompleksiška pagalba. Patirtis įgyta projektuose ir užsienyje tik sustiprino norą kurti ir pasakyti, kad Lietuvoje turime puikių specialistų, tiesiog trūksta įrankių tam įgyvendinti. Amerikoje pamačiau pritaikyta virtuvę su vonia, taip pat kaip ortopedas – technikas mokino pacientę lipti į kalną su protezu. Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje sužavėjo tėvų atvirumas, kalbant apie vaiko ligą ir bendras problemos sprendimo būdo ieškojimas. Darbas ir kitų žmonių pasitikėjimas įtraukė mane į veiklą EAHAD, patapau kineziterapeutė atsakinga už Baltijos šalis. Šios pareigos ir bendri susitikimai su kineziterapeutais iš visos Europos leido suprasti, kad visos šalys turi problemų ir tik visi kartu vienijantis galime sukurti kažką gražaus ir prasmingo. Džiaugiuosi, kad dabar galiu dalintis patirtimi kaip kineziterapeutė, Dovilė - kaip mama ir esu be galo laiminga už kitų žmonių pagalbą ir tikėjimą.

Apie mus rašo:

Negalią turinčių vaikų tėvų ir specialistų iniciatyva įsikurs Vaiko raidos klinika ​

Lukrecijos istorija 

bottom of page