top of page

Epilepsija

Kineziterapeutas Paulius trumpai pristato straipsnelį apie šią ligą.

​🪴Epilepsija yra smegenų liga, kuriai būdingas ilgalaikis polinkis sukelti epilepsijos priepuolius (Perruca et al, 2015). Tarptautinė asociacija prieš epilepsiją(2017) apibūdina ligos simptomus, kai : daugiau nei vienas išprovokuotas priepuolis 24 valandų intervale, linkę pasikartoti neišprovokuojami priepuoliai.


Vaikų reabilitacija, kineziterapija su kostiumų spider narve.
Vaikų reabilitacija


🪴Epilepsija yra dažniausiai tarp vaikų pasitaikanti neurologinė liga (Kaeberle, 2018). Nors ši liga dažniausiai pasitaiko tarp vaikų, tačiau ji paveikia apie 3-4 % iš visos populiacijos, bet kokio amžiaus, kilmės ir lyties asmenis (Perruca et.al, 2015).

🪴Vaikai, kurie serga epilepsija turi didesnį polinkį į psichinės ir motorinės raidos sutrikimus, pavyzdžiui nerimas, dėmesio trūkumas, hiperaktyvumas, būtent todėl gali vėluoti jų raida (Kaeberle, 2018).

🪴Moksliniais tyrimais ir praktika yra įrodyta, jog epilepsijos valdymas yra patobulėjęs, ligos valdyme svarbu atsiminti, jog kiekvienas atvejis yra individualus ir priepuoliai pasireiškia kiekvienam skirtingai (Kaeberle, 2018).

​🪴Atsiranda vis daugiau mokslinių tyrimų, kurie patvirtina, jog fiziniai pratimai iš tikrųjų gali būti naudinga asmenims turintiems epilepsiją (Pimental, Tojal, Morgado, 2015). Kaip teigia mokslininkai, Pimental, Toja ir Morgado (2015), fizinių pratimų nauda yra susijusi su fizinės-psichinės sveikatos gerinimu.

​🪴Asmenys, kurie serga epilepsija skatinami mankštintis, kaip ir visa visuomenė, nes reguliarūs fiziniai pratimai yra prevencija ir gydymas nuo sukeltos ligos atsiradusių fizinių ir psichinių sutrikimų.

🪴Sporto medicinos specialistai šiais laikais turi suvokimą apie epilepsiją, sukeliamus simptomus, priepuolius bei ligos valdymą, todėl geba tinkamai reaguoti į priepuolius ir dozuoti fizinį krūvį, to pasėkoje yra greičiau pasiekiamas būklės palengvėjimas.#Epilepsija #kineziterapija #ergoterapija #logoterapija #intensyviterapija

386 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page