top of page

Terapijos

Vaiko raidos klinika teikia kompleksinę pagalbą vaikams turintiems sutrikusią fizinę, emocinę raidą ar esančius po traumų bei kitų susirgimų. Užsiėmimai vyksta individualiai su kvalifikuotais kineziterapijos, ergoterapijos ir logoterapijos specialistais.

Pirmo užsiėmimo metu siekiama susipažinti su vaiku, leisti jam apsiprasti. Vykdoma konsultacija, surenkama anamnezė, sužinoma apie vaiko raidos etapus ar ligos eigą bei esamas problemas, atliekamas vaiko ištyrimas, sudaromas užsiėmimų planas ir iškeliami reabilitacijos tikslai.

Terapijos
Kineziterapija

Kineziterapija 

Vaiko augimui ir vystymuisi judėjimas reikalingas kiekvieną dieną, todėl fizinis aktyvumas rekomenduojamas jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Fiziniai pratimai padeda palaikyti optimalią fizinę ir psichologinę pusiausvyrą taip pat lavinti socialinius įgūdžius. Atliekant fizinės mankštas gaminasi cheminiai junginiai įtakojantys ne tik fizinę vaiko būklę, bet ir emocinę būseną. Judėjimas gerina emocinę sveikatą, todėl norint išlikti ne tik fiziškai aktyviems, bet ir geros nuotaikos, reikalingas reguliarus fizinis krūvis.

Judėjimas vaiko gyvenime yra vienas pagrindinių būdų pažinti juos supantį pasaulį. Sutrikus gebėjimui judėti, sutrinka ir galimybė pažinti aplinką. Individuali kineziterapija arba gydymas judesiu vaikams, tai – individualizuotai sudaryta kineziterapijos programa vaikui, skirta spręsti jo kūno judėjimo problemas, atgauti raumenų jėgą, sąnarių judesių amplitudes, gerinti posturalinę pusiausvyrą ir koordinaciją, mobilumo ir savarankiškumo veiksmų mokymas, eisenos mechanizmo lavinimas, kognityvinių ir sensorinių įgūdžių vystymas. Taip pat įtraukiant bendrą organizmo stiprinimą bei traumų ir ligų prevencija.

Manualinė terapija 

Manualinė terapija (sąnarių mobilizacija) – tai pasyvus gydymo metodas, kurio metu su rankų pagalba siekiama atkurti taisyklingą sąnario biomechaniką, sąnario paslankumą ir minkštųjų audinių elastingumą.

Pasyvus judesys atliekamas kineziterapeuto tokiu greičiu, kad pacientas bet kada gali jį nutraukti. Galima naudoti kartu su vibraciniais judesiais, ar su nepertraukiamu tempimu, siekiant mažinti skausmą ir didinti mobilumą. Šioje technikoje naudojami fiziologiniai judesiai ir papildomi judesiai.

Procedūra atliekama kai yra sąnarių hipomobilumas, raumenų įtempimas, skausmas progresuojantis sąnarių mobilumo sumažėjimas ar funkcinis sąnario nejudrumas. Tačiau procedūra negali būti atliekama kai yra sąnarių hipermobilumas, sąnario patinimas ar uždegimas.

 

Sąnarių mobilizacijos poveikis:

  • Atpalaiduoja sąnario kapsulę

  • Pagerina judesius tarp sąnarinių paviršių

  • Sujudina sinovijinį skystį

  • Sumažina skausmą stimuliuojant mechanoreceptorius

  • Didina judesio ir padėties suvokiamą, dėl aferentinių nervinių impulsų Gerina funkcinį atlikimą

Tikslai:

·      Atstatyti sąnario funkciją

·      Tempti sustingusius sąnarius

·      Grąžinti judesio amplitudę

·      Skausmo mažinimas

Kineziterapija - vaikų reabilitacija
Photo 2021-10-25 13 16 29.jpg
Ergoterapija - vaikų reabilitacija

Ergoterapija

Vaikų ergoterapija-pagalba mažiesiems, kuo lengviau įsitraukti į pilnavertį gyvenimą. Vienas iš pagalbos būdų-smulkiosios motorikos lavinimas. Jis apima kasdieninį apsitarnavimą buityje, socialinę integraciją žaidžiant su kitais vaikais, tiek rašymo, piešimo ir kitų sričių lavinimą. Rašymas ir piešimas yra apibrėžiami kaip vienos iš būtiniausių funkcijų priešmokyklinio ir pirmųjų klasių vaikams. Pasak, ankščiau atliktų tyrimų, pastebėtas nuo 5proc. iki 25proc. rašymo problemų paplitimas tarp prieš/mokyklinio amžiaus asmenų. Rašymas įvardijamas kaip sudėtinga kompleksinė veikla, kurios metu vaikai gali jausti nuovargį, diskomfortą net ir po trumpo laiko tarpo. Pagrindinės kylančios problemos yra susijusios su rašomo teksto suvokimu, sunkumai taisyklingai laikyti bei greitai manipuliuoti rašymo, piešimo priemone. Reabilitacijos metu pirštų funkcijos veiklos gerinimui be įprastų pasyvių ir aktyvių mankštelių, statinio bei dinaminio tripirščio griebimo mokymo, galima taikyti: teipavimą, pastorintos rašymo priemonės naudojimą, veidrodžio terapiją. Teipavimo ir pastorinto rašymo priemonės antgalio būdus galima taikyti, siekiant atpratinti netaisyklingą pirštų/riešo poziciją naudojantis kanceliarijos priemonėmis. Literatūros šaltiniuose dažnai galima išvysti pasikartojančias sąsajas ir tarp rašymo, piešimo veiklų, jų atlikimo gerinimo vaikams, turintiems cerebrinį paralyžių. Jiems gali būti taikoma ir veidrodžio terapija. Atlikti tyrimai parodo, jog veidrodžio terapijos taikymas yra efektyvus metodas, siekiant pagerinti rankos smulkiąją motoriką, jos miklumą. Taikant šį metodą, stiprioji/sveikoji ranka padedama prieš veidrodį, o silpnoji – už. Šis matomas vaizdas „apgauna“ smegenis ir skatina į veiklas labiau įtraukti ir silpnąją ranką. 

Teigiamiems pokyčiams pasiekti reikalinga ne tik stipri sąjunga tarp kvalifikuoto specialisto bei vaiko, bet ir tarp vaiko globėjų, jų įsitraukimo ir pastangų namų aplinkoje.

IMG_7661.jpg

Komandinis darbas

Specialiuosius vaikų su įvairia negalia poreikius tenkina įvairių sričių specialistai. Retai kada reikalingą pagalbą gali suteikti tik vienas profesionalas. Tik dirbdami komandoje specialistai gali sudaryti specialias sąlygas bei suteikti visapusišką pagalbą. Bendradarbiaudami kineziterapeutai ir ergoterapeutai siekia vieno tikslo: suteikti koordinuotą medicininę pagalbą.

Kodėl abi šios reabilitacijos priemonės kartu yra efektyvios? Todėl, kad kineziterapija orientuota į fizinių funkcijų atkūrimą, stambiosios motorikos bei judėjimo lavinimą, o ergoterapija – į pagalbą atlikti kasdienes gyvenimo užduotis (pvz. apsirengimas, valgymas, asmens higiena ir kt.), smulkios motorikos ir kognityvinių funkcijų lavinimą.  Komandinė reabilitacija siekia padidinti vaiko savarankiškumą kasdienėje veikloje ir padėti tapti pilnaverčiu visuomenės atstovu.

Reabilitacija - komandinis darbas
bottom of page