Ultragarsas
Terapinis ultragarsas yra fizioterapijos metodas, kuris taikomas jau nuo 1940 m.
Ultragarso poveikis:
• Pagreitina gijimą;
• Atpalaiduoja minkštuosius audinius;
• Pagerina vietinę kraujotaką.
Kaip ultragarsas gali padėti?
Remiantis tyrimais, ultragarsas, pagerinus vietinę kraujotaką, gali padėti sumažinti vietinį patinimą ir lėtinį uždegimą bei paskatinti kaulų lūžių gijimą.
Dažniausiai ultragarsu gydomos minkštųjų audinių pažeidimai, tokie kaip sausgyslių uždegimas (arba tendinitas), neūmus sąnarių patinimas ir raumenų spazmai. Daugeliui raumenų ir raiščių traumų gali būti naudingas ultragarsas.
Kaip veikia ultragarsas?
Pjezoelektrinis efektas, kurį sukelia zondo galvutėje esančių kristalų vibracija, sukuria ultragarso bangas. Ultragarso bangos, praeinančios per odą, sukelia vietinių minkštųjų audinių vibraciją. Ši vibracija arba kavitacija gali sukelti vietinį gilų sušilimą, nors pacientas nejaus jokio karščio, nebent jūsų kineziterapeutas pasirinks šiluminę dozę.
Kada reikėtų vengti ultragarso?
Kontraindikacijos ultragarsu yra vietinis piktybinis navikas, virš metalinių implantų, vietinė ūminė infekcija, kraujagyslių anomalijos ir tiesiai ant nėščios moters pilvo. Ultragarsas neturėtų būti taikomas tiesiai ant tam tikrų kūno dalių. Kontraindikuotinos sritys yra aktyvios epifizės sritys (augimo plokštelės) vaikams.
Kaip ir bet kuri kita medicininė įranga, kai ją naudoja aukštos kvalifikacijos specialistai, pavyzdžiui, kineziterapeutas, ultragarsas greičiausiai nesukels neigiamo poveikio. Kreipkitės į kineziterapeutą, kad gautumėte profesionalią nuomonę apie geriausią ultragarso panaudojimą.